Finále Radegast Líhně bude mezinárodní!


uveřejneno: 20.04.2015 | autor: Slonina

Už nyní je jisté, že Velké finále bude znít mezinárodně! Prvními dvěma finalisty se totiž stali polští Eleanor Gray a španělsky zpívající i znějící Los Perdidos z Holešova. Rozhodlo o tom 11 porotců!

Pro všechny, včetně kapely, bylo obrovské překvapení, že se až do semifinále podařilo dostat kapele Bloody Obsession, která razí pravý death metal. Svou kvalitou si však postup až sem zasloužila. Na finále ale už nedosáhla, stejně jako rocková partička Wasabi. Oběma chyběl k postupu jen malý krůček. Oceňujeme zejména snahu kapely Wasabi, která nastoupila s náhradním bubeníkem, který se celý repertoár musel naučit doslova do druhého dne. Kmenovému bubeníkovi pak přejeme brzké uzdravení a upřímně věříme, že kapela má na postup až do finále. Nic z předchozích slov však nesnižuje výkon postupujících, kteří zvládli své hudební sety na výbornou a bavili nejen porotu, ale i diváky před pódiem.    

Druhé semifinále proběhne přesně od sedmé hodiny večerní tento čtvrtek 23. dubna v havířovském Jazz clubu a představí se zde skupiny Gazdina roba (Brno), Black Bee (Žywiec, PL), De ImperfAction (Praha) a Ptakustik (Valmez). Těšíme se na hojnou účast fanoušků a na verdikt poroty, která rozhodne o definitivním složení finálové čtyřky. Avizované Velké finále se bude konat v sobotu 9. května v havířovském klubu Stolárna za účasti opravdu velké poroty a rovněž temně rockové skupiny Insania. Držitelé několika Andělů zasednou nejen v porotě, ale rovněž po vystoupení čtyř finalistů vezmou nástroje do rukou a uzavřou svou show čtrnáctý ročník soutěže.

© 2019 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis