Druhá kola soutěže Líheň byla velmi pestrá!


uveřejneno: 22.02.2020 | autor: Slonina

I druhá kola letošního ročníku Líhně byla velmi pestrá a většina kapel, až na drobné výhrady, sklidila zasloužené ovace a pozitivní hodnocení členů poroty.

Druhé kolo v Karviné jsme podpořili předáním vítězné ceny prvního kola Soutěží pro fans – výherce internetové soutěže si do klubu Hard cafe velmi rád přišel pro karton Ryze hořké 12 z produkce pivovaru Radegast. Nicméně tím Soutěže pro fans nekončí – soutěžit mohou fanoušci stále na FB profilu Líhně – tentokrát o lahvinku kvalitního vínečka a vstupenky na koncert skupiny Zrní. Ale zpět k druhému karvinskému kolu, které bylo stylově velmi pestré! První soutěžní kapela VOLUME ze Slovenska byla mladá a energická a stylově se pohybovala od popu až k hardrocku a skvěle jí to šlapalo, krnovská hardcoreová parta tartarO:s pak značně přitvrdila a třetí soutěžní kapela zase předvedla velmi solidní grunge. Právě posledně jmenovaná – parta Loud Laboratory z Jihlavy – nakonec zvítězila a postupuje a to zejména díky originalitě své tvorby i opravdu našláplému basákovi. Do budoucna by snad jen měla možná zapracovat na zpěvech, aby to ze čtvrtfinále mohla dopracovat ještě dál. 

Taky v polském Krakówě byla vystoupení všech tří kapel velmi solidní a všechny tři podaly výkon na postup. Každá prezentovala svůj styl přesně tak, jak by to mělo vypadat – ostravský Harry Boyle šel do punku, milotická Anomie zase do hardrocku, nicméně rockový Knut Knotgursen ze slovenské Žiliny nakonec obě party předčil větší různorodostí tvorby a pestrostí svého vystoupení. Ve spíše punkovém duchu se neslo i páteční kolo v Havířově. Hned první účinkující parta - mladá a agresivní skupina Vypuštěné koupaliště ze Sezemic – svou energií a pódiovou show nastavila téměř nepřekonatelnou laťku a zaslouženě postoupila do dalších bojů. Přesto rozhodně nehrály druhé housle ani následující kapely! Mladé partičce SELF MADE z Ostravy skvěle šlapala basa, jen lehce váznul hlavní zpěv, poslední soutěžící havířovská domácí banda IQ:60 zase předvedla pravou punkovou klasiku. Výsledek ale i po poslechu všech tří kapel hovořil ve prospěch sezemických, které tedy uvidíme ve čtvrtfinále!

Další kola zase příští týden!!!

© 2021 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis