Do Velkého finále nastoupí netradičně pětice kapel!


uveřejneno: 29.11.2021 | autor: Bartusek

Původně avizovaná čtveřice hudebních skupin postupujících do Velkého finále se změní v pětici! Rozhodlo se o tom během semifinálových kol v pátek v Havířově a Karviné.

V karvinském Hard Cafe bylo o postupujících rozhodnuto ještě před prvním tónem, protože o vyřazení jedné kapely z trojice soutěžících rozhodla kapela RISSLA z Prahy sama. Kvůli organizačním a logistickým problémům na koncert vůbec nedorazila, omluvila se a tak to třeba vyjde příště. Na pódium tak nastoupili už předem dva jistí finalisté:

Them Switcheroos (Uherské Hradiště, CZ)

startup (Brno, CZ)

Předvedli jisté výkony a už nyní se připravují na vrchol soutěže. Připravovat a ladit formu mohou i všichni tři účastníci havířovského semifinále:

The Desperate Mind (Brno, CZ)

Dazed and Confused (Vsetín, CZ)

Plující (Skuteč, CZ)

Netradičně totiž porota rozhodla o tom, že finálový program obohatí a dá šanci všem třem kapelám. Shodli se na tom, že si to zaslouží za svůj přístup k soutěži, za to, že přijeli, i když kvůli vládním omezením a kovidové situaci bylo hudebníkům jasné, že kluby nebudou plné jako v minulých letech a ani doprava vlivem změny počasí jim příliš nenahrávala. Přesto dorazili a například kapela Plující ze Skutče odehrála jen ve dvou členech, když druhé auto získalo zpoždění a nestihlo by dorazit tak, aby pořadatelé dodrželi vládou nastavený čas ukončení činnosti klubu ve 22.00 hod.

Děkujeme všem soutěžícím, věříme, že jim účast v soutěži něco dala a posunula je dál, což je jejím hlavním cílem, a na finalisty a fanoušky se těšíme v sobotu 11.12. v klubu Stolárna v Havířově, kde i v těchto organizačně ztížených podmínkách proběhne odpolední Velké finále jubilejního dvacátého ročníku soutěže Líheň.

HUDBĚ ZDAR, COVIDU ZMAR!  

© 2021 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis