Do finále zatím postoupili Poláci a Slováci!


uveřejneno: 23.04.2018 | autor: Slonina

Tak už známe první dva finalisty!!! Do Velkého finále (2. června 2018 na Slezskoostravském Rockfestu) se probojovala polská skupina HURROCKAINE z Katowic a slovenská skupina The Gang z Bratislavy.

V havířovském Jazz clubu ve čtvrtek vystoupily tři skvělé kapely a každá z nich by si zasloužila postup. Každá s jiným přístupem a hudebním stylem, ale dohromady všechny udělaly z večerního klání skvělý hudební večírek. I když vždy je na čem pracovat… Olomoučtí pop-punkoví Goofy Cow na to šli od podlahy a energie měli na rozdávání, snad jen chybějící vokál ještě mohl schopnému triu zvednout jejich úroveň. To druhý účinkující – parta No Doe z Frýdlantu nad Ostravicí – měla pestrý a zajímavý zvuk i aranže, jen se místy možná až moc utápěla v náladách a atmosféře skladeb, na úkor hitovosti a údernosti. Vítězem a první finalistou sedmnáctého ročníku Líhně se tak nakonec stala polská parta HURROCKAINE. I její nekompromisní nářez by snesl špetku kritiky, ale údernost a přímočarost v souladu se skvělou zpěvačkou na postup jednoznačně stačilo. Z karvinského Hard Café nakonec postupuje bratislavská skupina The Gang, která předčila jak polské Snowblind, tak českou skupinu Filip Zangi & PURPUR. Také zde došlo na kombinaci stylů, nicméně to nikomu z diváků nevadilo a došlo dokonce na tance pod podiem.

Třetí semifinále proběhne už ve čtvrtek večer v Jazz clubu v Havířově za účasti skupin Mad Days (ČR), Kiwi (PL) a HEAD2DOWN (SK) a poslední čtvrté semifinále o den později v karvinském Hard Café, kde vystoupí MOONSHYE (PL), Kuležák (ČR) a PYRIT (SK). Fanoušci se tento týden v klubech naposledy mohou těšit i na oblíbenou soutěž PRIMrock, nicméně ani po skončení semifinálových kol se do Velkého finále nebudou nudit. Na následující týdny jsme pro vás připravili Soutěže pro fans na internetu, kde budou znalí fanoušci vyhrávat zajímavé ceny! První soutěžní otázku i pravidla zveřejníme měsíc před Velkým finále – tedy už v úterý 2. května!!! A připraveno máme ještě mnoho překvapení nejen do Velkého finále, ale i přímo na něm. Sledujte nás!!!

© 2019 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis