Děkujeme za první kolo! Byli jste skvělí!


uveřejneno: 15.02.2020 | autor: Slonina

Hned první kolo nás velice potěšilo! Do všech klubů vás přišlo opravdu dost a skvěle jste přivítali i nováčka mezi spolupořadateli Líhně - havířovský Club Centrum! byl plný do posledního místa! Díky!

Prvními základními koly jsme zahájili devatenáctý ročník v Karviné a polském Krakówě už ve čtvrtek a v pátek pak v Havířově se spoustou novinek! Mimo to, že jsme mezi námi vítali nový klub - Club Centrum v podzemí kina Centrum v samotném centru města, vyšlo nám zde první kolo na termín 14. února – a tedy na svátek všech zamilovaných – svatého Valentýna. To jsme nemohli nechat jen tak – každá dáma či dívka, která do klubu zamířila, či sem přišla doprovodit „svého“ rockera, od nás dostala osvěžující Frisco zdarma! Chtěli jsme letošní start něčím okořenit a toto se nám jevilo jako vtipný start soutěže. Samozřejmě připravujeme podobné akce, jako například soutěže s moderátorem, i v ostatních klubech. Důležité ale je, že všechny koncerty Líhně jsou zdarma a tedy dostupné pro každého. A evidentně i toto zabralo, protože havířovský Club Centrum byl plný jako už dlouho ne. Produkce, která se na soutěži podílí už mnoho let, dokonce prohlásila, že šlo zřejmě o nejlepší koncert za poslední roky! Díky patří samozřejmě vám fanouškům, ale také hudebníkům, kteří to v klubu skvěle rozjeli! Vítězství a postup do čtvrtfinále Líhně si nakonec ze soutěžící trojice dle verdiktu poroty z tohoto večera nakonec odvezla zlínská parta Dundee & FRIENDS.

O den dříve se konala první kola v karvinském Hard Cafe a polském klubu Garage Pub v Krakówě. Do Polska nás zamířilo z Ostravska hned šest a tak porota byla velmi početná. Přestože v klubu vystoupily dvě české a jen jedna poslká kapela, jednohlasně se z postupu paradoxně radovali "domácí" - polská parta Moleskin ze Sosnowca. Atmosféra v klubu byla skvělá, mladí orlováci Narcis zde nasbírali spoustu nových zkušeností a vůbec poprvé hráli v cizině, brněnští NűDrive možná pomýšleli na postup, ale bohužel poněkud doplatili na jednotvárnost své tvorby.

Třetí zemí, která bude mít pom tomto týdnu své zastoupení ve čtvrtfinále pak je Slovensko - díky kapele NighTeen SevenTies z Myjavy, která oslovila některé porotce už při prvotním výběru účastníků základních kol. Tato parta předčila své soupeře zejména svou energií a také mixem hudebních stylů, přestože dokonale zapadla do drsného rocku až metalu, který se nesl celým večerem. Noise Flow z Brna a Second End z Hodonína však rozhodně nehráli druhé housle a i tyto kapely by si postup určitě zasloužily – možná příště.

Děkujeme všem, kdo se prvních kol zúčastnili - potěšili jste nás a vlili krev do žil, že naše podpora amatérských hudebníků má opravdu smysl. Už ve čtvrtek a pátek pokračujeme! Těšíme se na vás!!!

© 2021 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis