Češi a Poláci se podělili o další dvě postupová místa!


uveřejneno: 16.03.2018 | autor: Slonina

Také v druhém kole se o dvě postupová místa do semifinálových bojů podělili čeští a polští hudebníci. Jen si tentokrát prohodili kluby - Polsko slaví úspěch v Karviné, zatímco Česko v Havířově.

Ve čtvrtek 15.3. proběhlo druhé kolo Líhně v prostorách rockového klubu Hard Cafe Karviná a opět nás čekaly tři kapely, z toho dvě české, a jak už bývá dobrým zvykem a téměř tradicí, tak také jedna polská. Jako první vystoupila kapela Uchovejte v temnu, kapela z Černošic u Prahy a už u zvukové zkoušky bylo zřejmé, že nás čeká poměrně slušný nářez. Přesně o půl osmé kapela spustila. První věcí, které si nešlo nevšimnout, byl výrazný zpěv a to nejen, co se týče hlasu, který lavíroval mezi hlubokými tóny až ke kosmickým výškám a nepostrádal tu správnou říznost. Kapela působila sebevědomě jak to má být a s každou další skladbou bylo zřejmé, že je baví navštěvovat různé hudební styly. Byl to velmi příjemný zážitek a určitě se nikdo z diváků nenudil. Druhá kapela v pořadí - No Worries ze Zlína - nabídla spíše alternativní styl hudby - jeden z porotců Rudolf Schweser to na místě definoval těmito slovy: "Je to jako když se postavíte před abstraktní obraz a v první chvíli nevíte, co si myslet. A tak ten obraz na sebe necháte působit. Na mě působil dost dobře a dostavily se příjemné pocity z této barevné hudby, která se pohybovala od pomalých klidných pasáží, až po temný opravdový nářez." Porota u této kapely trochu postrádala lepší komunikaci a větší sebejistotu na pódiu. Zvláštností bylo, že žádná z těchto kapel neměla druhou kytaru, a tudíž hrály ve třech a kupodivu hudba působila poměrně plně. Nejinak tomu bylo u třetí kapely - Hurrockaine z Polska. "Podle mého názoru je dobré, že polské kapely se Líhně zúčastňují, protože mám dojem, že jejich úroveň zvedá i úroveň celé Líhně. Nebylo pro mne tudíž překvapením, že tato kapela byla nejlepší a vyhrála první místo a postup do dalšího kola," dodal Rudolf s tím, že už nástup kapely byl opravdu jako hurikán a z pódia šlo tolik energie, že by se dala přehazovat lopatou. Už u první skladby charismatická zpěvačka použila příčnou flétnu a hudba dostala jiný rozměr. Další skladby byly v podstatě jedna pecka za druhou. Nutno zmínit, že kapela výborně zvládala svoje nástroje a obzvláště kytarista ovládal svůj nástroj více než dobře. "Skoro mi bylo líto, když koncert této kapely končil. Myslím si, že akce se vydařila, třetí místo uděleno nebylo. Bylo uděleno pouze místo druhé a to obsadily dvě zmíněné české kapely, a to proto, že měly průměr hodnocení porotců shodný," vysvětlil ještě porotce, který přiznává, že už se těší na třetí kolo. To proběhne ve čtvrtek 22.3. opět od sedmé večerní a v metalovém duchu se představí pro změnu dvě slovenské a jedna pražská kapela. 

V havířovském Jazz clubu tentokrát vystoupily tři kapely tří poměrně různých stylů, byť pod společným sjednocujícím názvem kola "pop rock" (ale zkuste si to najít tři kapely stejného stylu!!!) :-). Spíše bluesoví pardáli z kapely Vertigo BAF si skutečně přijeli zahrát - parádní muzika navodila atmosféru pohody a přesně to mají fanoušci Líhně v Jazzu rádi. Plným zvukem a bohatým obsazením je o chlup předčila parta Filip Zangi and Purpur, která nakonec v tomto kole také zvítězila. Porota to měla o to jednodušší, že třetí účinkující ještě trochu hledal svůj styla na postup zatím opravdu neměl. Rockové věci skupině Víčko z Brna až tolik neslušely, zatímco v punku byla evidentně doma a možná právě tímto směrem by se měla v budoucnu ubírat... V Jazz clubu proběhne třetí kolo stejně jako v Karviné - tedy ve čtvrtek 22.3. a stylově určitě přitvrdíme. Co je ale zásadní - že půjde zřejmě o jediné kompletně zahraniční kolo letošního ročníku - vystoupí dvě slovenské a jedna polská kapela. 

Těšíme se na vás v klubech! Vyhrávat můžete i vy! Více v sekci Soutěže pro fans!

© 2021 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis