ABRAXAS letošním Patronem soutěže!


uveřejneno: 15.02.2016 | autor: Slonina

Legendární parta ABRAXAS, na které vyrostly tisíce českých rockerů, letos slaví 40-té výročí existence a pořadatelům Radegast Líhně je ctí, že jej oslaví společně s 15-tými narozeninami soutěže!

Každoročně pořadatelé soutěže hledají zvučné hudební jméno, které získá status Patron soutěže a bude nejen dohlížet na její průběh, ale současně usedne v porotě Velkého finále a jako poslední vystoupí na finálovém pódiu, kam se každoročně dostanou vždy jen čtyři nejlepší z právě končícího ročníku. V porotě takto zasedla, a vystoupila v rámci finálového koncertu, například taková jména jako Buty, Insania, Airfare, či parta Marcela Woodmana. Letos stáli pořadatelé před rozhodnutím, koho přizvat ke spolupráci na jubilejním patnáctém ročníku. A ačkoliv k rozuzlení tohoto otazníku přispěla tak trochu náhoda, výsledek je nad očekávání pozitivní - Patronem Radegast Líhně 2016 je ABRAXAS!

Málokterá soutěž amatérských hudebníků se může pyšnit tím, že se do řad mezi ryzí "amatéry" přihlásí i známé a slavné hudební jméno. Radegast Líhni už se to stalo v minulých letech, kdy to zkoušely poměrně známé skupiny, aby si tak zahrály před jiným publikem, než jsou běžně zvyklé... Většinou vše skončilo tím, že jim bylo vysvětleno, že už nesplňují kritéria amatérů, a pořadatelé se s nimi smírně rozešli s úsměvem. Nicméně, aby se přihlásila taková legenda, jakou je Abraxas, to příjemně šokovalo i jinak poměrně otrlé členy produkce. Při rozesílání korespondence na pořadatele festivalů a organizátory totiž manager kapely omylem zaslal nabídku k vystoupení i na Radegast Líheň. Splnil vše, co se v přihlašovacím formuláři požadovalo a tak byla jeho přihláška řádně zaregistrována a dostala se až na stůl porotě, která hodnotila všechny soutěžící. Už při čtení jména kapely, jí bylo jasné, že zřejmě došlo k omylu, což potvrdil i poslech nahrávky "Obyčejnej svět", která má rozhodně větší ambice, než dostat kapelu do jednoho ze základních kol soutěže. A tak došlo k objasňování, vysvětlení omylu, setkání se Slávkem Jandou ve studiu, a následně dohodě o přijetí statusu Patrona soutěže. Kdo se mezi hudebníky a pořadateli akcí pohybuje, ví moc dobře, že i takto vznikají dlouholetá přátelství a všichni z pořádající Viking agency věří, že jsme právě na startu jednoho z nich... :-)

© 2019 copyright Líheň, všechna práva vyhrazena, grafický design Grafické studio ABRUPTA, redakční systém CMS Agilis